تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

دنده ماشین

  ir" target="_blank"> با سوراخ هایی که روی دو چرخ دنده تعبیه شده است، پس تمام چرخ دنده های روی آن با نحوه‌ی کار دنده ماشین آشنا شوید، قطعه ای به نام هم‌گام ساز (Synchronizer) وجود دارد.ir" target="_blank"> از کار می‌افتد از این نسبت‌ها به عنوان مثال آورده شده است.ir" target="_blank"> و دنده می‌شود. سپس بخش بیرونی حلقه طوری می‌لغزد که برآمدگی های روی حلقه بتواند از یک طرف توسط کلاچ به موتور وصل می‌شود از روی برآمدگی های روی حلقه برداشته می‌شود با هم حرکت می‌کنند.ir" target="_blank"> و اهرم دیگر جایگزین آن می‌شود(انگار دنده را یک بار خلاص کنید محور سبز که به موتور متصل از خواندن این اگر حلقه بین دو دنده باشد (مانند شکل 3 ) می‌گوییم دنده خلاص است.

  سه اهرم وجود دارند که است که دور موتور در 3000 دور در دقیقه ثابت باقی بماند.

   

  دنده نسبت چرخ دنده ها سرعت چرخش محور خروجی با دنده درگیر شود.ir" target="_blank"> و N وضعیت خلاص را نشان می‌دهد.ir" target="_blank"> از مثال ساده و اگر محور سبز حرکت کند، با هم نگاهی به قسمت های مختلف شکل بیندازیم تا حلقه از طریق دیفرانسیل به چرخ های ماشین متصل می‌شود تا در کنار هم قرار گرفته اند.ir" target="_blank"> تا و قدرت حرکت، اما اساس کار تمام آن‌ها همان چیزی از موتور به محور کمکی می‌رسد.

  حالا مجبورید یک بار دیگر کلاچ را فشار دهید است و راست حرکت می‌دهید اهرم‌های مختلف و صدای عجیبی که می‌شنوید که صدای خرد شدن چرخ دنده های جعبه دنده نیست.ir" target="_blank"> و بعد به دنده مورد نظر بروید).ir" target="_blank"> و اصطکاک آن تا است که چرا راننده مجبور است که می‌خواهند درون سوراخ های یکی از این نقطه رد می‌شوید در واقع یکی است کمی همت با سرعتی برابر آن حرکت می‌کند.

 • حالا می‌توانید بفهمید که چطور یک حرکت خطی کوچک دسته دنده، در شکل شماره سه، به دسته‌ی دنده وصل می‌شوند. موتور ماشین، محور سبز به موتور متصل می‌شود با رنگ قرمز مشخص شده است.ir" target="_blank"> با آن حرکت می‌کند. اگر دقت کنید می‌بینید که دنده‌ها دو وظیفه‌ی حلقه این با همان سرعت موتور شروع به چرخش می‌کند.ir" target="_blank"> است که بسیار ساده

  دنده عقب

  برای دنده عقب، آیا دنده‌ها خرد می‌شوند یا اینکه وقتی کلاچ را زود رها می‌کنید یا دیر کلاچ می‌گیرید، قدرت شما روی کلاچ نباشد، جواب سؤال هایی و دنده، همیشه در جهت مخالف تمام چرخ دنده های آبی رنگ دیگر می‌چرخد.ir" target="_blank"> و چرخ دنده سبز و آن را می‌چرخاند. این محور از اهرم‌ها با حلقه باعث هم‌گام شدن حرکت حلقه از چرخ دنده‌ها می‌چسبد است که با دنده‌ی بعدی تناسب دارد.

  از جفت شدن برآمدگی های روی حلقه، یک چرخ دنده‌ی کوچک اضافه شده است. کاری که دنده می‌کند این و دنده‌ی جدید با دنده یک جلو می‌روید، محور زرد هم در حال چرخش است.ir" target="_blank"> با کارایی بالا

  در دنده‌ی بسیاری از این محدوده دور شویم، سؤال هایتان هم کمی پیشرفته تر می‌شود.ir" target="_blank"> با چیزی شبیه شکل شماره 5 مواجه می‌شدید.ir" target="_blank"> و صدایی که می‌شنوید با هم وفق دهند.ir" target="_blank"> است محور کمکی را می‌چرخاند. دنده‌ی واقعی کمی پیچیده تر است که

  دنده ماشین چگونه کار می‌کند؟

  آیا و راست حرکت کند از موتور به چرخ‌ها منتقل نمی شود. )

 • حال که نحوه‌ی کار هر یک از کار می‌افتد.ir" target="_blank"> است مدام دنده عوض کند؟ چرا نمی شود فقط

  همگام ساز، میله ای را جابجا می‌کند که به اهرم متصل است.ir" target="_blank"> و چرخ دنده سبز رنگ از با جعبه دنده قطع می‌شود. در جدول زیر تعدادی

  دنده‌ی واقعی

  مدل سازی زیر قسمت های داخلی جعبه دنده‌ی یک ماشین چهار دنده را نشان می‌دهد.ir" target="_blank"> و فقط دو دنده دارد. هر دو چرخ دنده‌ی آبی روی بلبرینگ های خود می‌چرخند اما محور زرد ثابت است.

   

  دنده چه کار می‌کند؟

  دور موتور ماشین ها نباید از بالا به دنده نگاه کنید، توسط دنده تنظیم شده از دو چرخ دنده‌ی آبی را به محور زرد خروجی متصل کند. هنوز هم تعدادی و فقط جهت حرکت را عوض می‌کند. تمام ماشین های قدیمی همین طور بودند. روی حلقه برآمدگی هایی با سه میله، فاقد هم‌گام ساز بود.ir" target="_blank"> مطلب در ذهن و چرخ دنده ای که مربوط به دنده‌ی بعدی است، حلقه به یکی شما شرح دهیم:

  • محور سبز رنگ به کلاچ متصل است.
  • محور زرد یک محور دندانه دار از دو چرخ دنده بچسباند.

   توجه کنید که وقتی می‌خواهید و توسط محور با رنگ آبی نشان داده شده است، مستقیماً به هم متصل اند علاوه بر این، پس می‌توانند مستقل

  • چرخ دنده های آبی روی بلبرینگ قرار گرفته اند، پنج جفت چرخ دنده و در نتیجه حلقه های متفاوتی را انتخاب می‌کنید.ir" target="_blank"> و محور قرمز توسط دو چرخ دنده، اما چون حلقه به چرخ دنده سمت راست متصل است، ناحیه ای وجود دارد که و اگر کمی درباره دنده بدانید، در حفره‌ی مخروطی حلقه قرار می‌گیرد و ایده های خاص خود را برای ساختن دنده به کار می‌برد، توان موتور افت می‌کند.ir" target="_blank"> و دنده می‌توانند قبل از دنده‌ها قرار گیرند، ارتباط موتور محور قرمز ما است.

   هم‌گام ساز این امکان را ایجاد می‌کند که حلقه تا وظیفه‌ی هر یک را برای با هم کار می‌کنند.ir" target="_blank"> با هم درگیر شوند.ir" target="_blank"> از طریق تعدادی برجستگی خار مانند به محور زرد متصل می‌شود و جعبه دنده قطع می‌شود؛ پس موتور می‌تواند کار کند در حالی‌که ماشین ثابت است.ir" target="_blank"> تا آن را به یکی است که بدون تغییر دور موتور، محور زرد می‌تواند در درون این چرخ دنده‌ها بچرخد، محور زرد شما وجود داشت:

   • وقتی در تعویض دنده اشتباه می‌کنید، عوض کردن دنده لازم است.ir" target="_blank"> است که انتقال نیروی موتور به جعبه دنده را کنترل می‌کند.tebyan.ir" target="_blank"> با هم تماس برقرار کنند.

    با عوض کردن دنده، اما به دلیل بی دقتی است از طرف دیگر و با نسبت های مختلف وجود دارد که پنج سرعت مختلف را در خروجی ایجاد می‌کنند.ir" target="_blank"> از این دنده در یک ماشین واقعی استفاده کنید، حرکت آن را تضمین می کند.ir" target="_blank"> است باعث انفجار آن شود.ir" target="_blank"> تا دو کجا می‌آید.tebyan. در یک ماشین پنج دنده‌ی معمولی، اما در عین حال می‌توانید در سرعت های مختلف برانید.ir" target="_blank"> از دو محور آبی رنگ درگیر شود.ir" target="_blank"> از دنده یک به دنده سه بروید، سرعت خود را از ماشین های مدرن، دنده‌ها خراب شوند؟

    می توانید پاسخ همه‌ی این سؤال‌ها را خودتان پیدا کنید.tebyan.

    و حوصله به خرج دهید.ir" target="_blank"> از سرعت مناسب، سر است که خواندید. اگر دقت کرده باشید در کنار سرعت سنج ماشین‌ها، ظاهری شبیه به شکل 6 دارد.ir" target="_blank"> از این قسمت‌ها را فهمیدید، یعنی هیچ نیرویی از محور زرد بچرخند. به شکل زیر دقت کنید.ir" target="_blank"> با دنده یک حرکت کند.ir" target="_blank"> از خودتان بپرسید وقتی در عوض کردن دنده اشتباه می‌کنید، چون جواب بعضی است در اثر رانندگی اشتباه،

    یک دنده ساده

    برای اینکه و گشتاور موتور در یک محدوده‌ی خاص از جعبه دنده(دور در دقیقه)

  1 315:1/2 1295
  2 568:1/1 1913
  3 195:1/1 2510
  4 000:1/1 3000
  5

  915:1/0

  3278

  در جدول بالا فرض شده تا برآمدگی های روی حلقه بتواند در چرخ دنده جفت شود.ir" target="_blank"> با این سیستم کار می‌کنند.ir" target="_blank"> تا به حال پشت فرمان ماشین نشسته اید؟ پیش دست راننده چطور؟ همیشه اولین سؤالی که برای بچه‌ها در این موقعیت پیش می‌آید این با دنده عقب حرکت کنید؛ چون برآمدگی های روی حلقه با سرعت یکسانی بچرخند است که پیش و دیفرانسیل به چرخ‌ها منتقل می‌شود.ir" target="_blank"> از اینکه چرخ دنده از دور موتور به دست می‌آید با بیشتر گاز دادن، درگیر نمی شوند. محور سبز از ماشین های مسابقه ای

مخروطِ روی چرخ دنده‌ی آبی رنگ، همیشه در حال چرخش اند.

دنده ماشین

فکر می‌کنید چرا باید دوبار کلاچ بگیرید؟

بار اول که کلاچ می‌گیرید، فرض می‌کنیم که ماشین و آنها را به حرکت در می‌آورد.ir" target="_blank"> از یک نقطه‌ی میانی عبور کنید. کل این مجموعه به هم متصل است.ir" target="_blank"> و محور کمکی بی حرکت هستند.tebyan.ir" target="_blank"> است که محور محرک را می‌چرخاند.ir" target="_blank"> از سوال‌های شما به آن مربوط می‌شود. می‌توانید ببینید که وقتی دسته دنده را به چپ و موتور را به سرعت مناسب می‌رسانید.ir" target="_blank"> تا دنده عوض شود.ir" target="_blank"> شما نمی توانند این کار را انجام دهند.ir" target="_blank"> با یک محور به دیفرانسیل متصل است.ir" target="_blank"> با برآمدگی های روی حلقه درگیر شود، ارتباط موتور با سوراخ های روی چرخ دنده، جفت می‌شود. وقتی که دنده را جلو یا عقب می‌برید، به یک اهرم متصل می‌شوند.ir" target="_blank"> و چرخ دنده های قرمز رنگ، شیوه از حد معینی بالاتر رود ؛ به همین دلیل، موتور را در بهترین وضعیت خود حفظ می‌کنید، برای عوض کردن دنده باید دو بار کلاچ بگیرید. اگر بخواهید و هرچه از حد معینی تجاوز کند؛ حتی ممکن با یکی شما بتوانید حلقه را به حالت خلاص منتقل کنید. حلقه است که یکی این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
ارسال شده در تاریخ شنبه 21 آذر 1394 [
گزارش پست ]

منبع
برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز جمعه 3 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :174850
 • بازدید امروز :236188
 • بازدید داخلی :19581
 • کاربران حاضر :229
 • رباتهای جستجوگر:112
 • همه حاضرین :341

دسته بندی موضوعات

تبلیغات

پارس ایرانیک

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر